Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

Poeta, wieczność i muszle klozetowe — dekadrabble

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#11 » 27 mar 2017, o 20:49

Świetne xDD
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#12 » 28 mar 2017, o 20:39

Szczepan się cieszy i bardzo dziękuje.

Ewelina

Post#13 » 1 kwie 2017, o 06:52

Humorystycznie i filozoficznie. Uśmiechnęłam się nawet momentami.
Poeci i wszelcy artyści zwykle nie posiadają kwalifikacji do cięższych i nieskomplikowanych robót, dlatego między innymi są poetami/artystami :)
Nie można stracić kogoś na zawsze, bo nie żyje się wiecznie. Pocieszające.

Pozdrawiam

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#14 » 6 kwie 2017, o 21:59

Ewelina pisze:Poeci i wszelcy artyści zwykle nie posiadają kwalifikacji do cięższych
Do lżejszych też nie posiadają, co nie znaczy, że nie potrafią.

Ewelina pisze:i nieskomplikowanych
Z tym bym się nie zgodził. Przeciętny człowiek potrafi nieźle komplikować. Poeta to taki, który potrafi komplikować lepiej niż inni.

Ewelina pisze:Nie można stracić kogoś na zawsze, bo nie żyje się wiecznie. Pocieszające.
I łatwe do zauważenia. Wystarczy przez chwilę nie patrzeć na siebie :))

Szczepan za wizytę dziekuje.

Enmerker
scyzoryk
scyzoryk

Post#15 » 9 lis 2017, o 18:50

Tekst napisany z wyobraźnią. Nie wiedziałem,że oprócz Diabłów można spotkać jeszcze Czady i Propastynki. Świetnie wkomponowane elementy folkloru. Sceny z opka kojarzą mi się ze wczesnymi obrazami Daniela de Tramecourta . Nie chcę na forum uchodzić za krytyka ale mam zastrzeżenia do zdania: "Gadzina patrzyła na niego mętnym wzrokiem,w którym głęboka niechęć walczyła z zespołem dnia następnego" Natomiast zdanie: "Rozumienie zbyt wielu rzeczy powodowało, że świat przestawał być przyjazny" super. Jestem tego samego zdania.

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#16 » 9 lis 2017, o 20:35

Enmerker pisze:Nie wiedziałem,że oprócz Diabłów można spotkać jeszcze Czady i Propastynki.
Między Osławą i Sanem pełno tego łazi :))

Enmerker pisze:Sceny z opka kojarzą mi się ze wczesnymi obrazami Daniela de Tramecourta.
...i teraz wyszukiwarka do czerwoności... Dziadek tego Pana ma ulicę w mieście stołecznym Lublinie...

Enmerker pisze:Nie chcę na forum uchodzić za krytyka ale mam zastrzeżenia do zdania: "Gadzina patrzyła na niego mętnym wzrokiem,w którym głęboka niechęć walczyła z zespołem dnia następnego"
Trzydzieści lat temu w Bieszczadach łatwo było spotkać osobników spoglądających wzrokiem, w którym głęboka niechęć walczyła z zespołem dnia następnego... rozumiem, spoglądać można oczami, ale jeżeli spojrzenie jest zdeterminowane przez zespół dnia następnego...

Enmerker pisze:Natomiast zdanie: "Rozumienie zbyt wielu rzeczy powodowało, że świat przestawał być przyjazny" super. Jestem tego samego zdania.
Masz predyspozycje pozwalające tworzyć. Kwestią jest odnalezienie właściwej dziedziny. ;))

witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#17 » 10 lis 2017, o 08:50

koncówka przemiata wsio.

Wróć do „Wyróżnione”