Raz, dwa, trzy, teraz ty...

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#11 » 30 mar 2017, o 17:38

Brutalna jesteś z tą wyliczanką w tytule... nie pozostawiasz złudzeń, że i nas nie minie starość. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie łaskawa - zarówno dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia.
A samo opowiadanie pięknie napisane. Język bardzo w moim typie. Mówisz, że prozę piszesz sporadycznie, a szkoda, powinnaś częściej ;)

Tagi:

Awatar użytkownika
Depakiniarz
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#12 » 30 mar 2017, o 18:01

Żałuję, że dopiero teraz mi to wpadło w oczy.
Opowiadanie napisane MEGA, podoba mi się bardzo sposób, w jaki dobierasz słowa, uczta dla oczu :)

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#13 » 30 mar 2017, o 18:33

Nie skupiałem się na błędach, bo nie zauważyłem niczego rażącego.
Tekst bardzo mi się podoba, głównie ze wzgledu na swój refleksyjno-egzystencjalny charakter. Zazwyczaj nie ruszam dzieł o takiej tematyce, ale Twój utwór mi się spodobał od pierwszego zdania.
Chętnie przeczytam jeszcze coś w tym guście.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Nuria
Autor miesiąca

Post#14 » 31 mar 2017, o 08:32

Echolalio, Depakiniarzu, Grafomanie - dziękuję za czas z moim słowem :smiley:
Pozdrawiam
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#15 » 5 kwie 2017, o 19:40

Świetne opowiadanie, przejmujące, a w dodatku napisane bardzo ładnym językiem. Wielka szkoda, że tak rzadko piszesz prozę, bo do tej pory czytałam każdy twój tekst wrzucony tutaj i każdy był zdecydowanie warty poświęcenia mu chwilę na lekturę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Nuria
Autor miesiąca

Post#16 » 6 kwie 2017, o 10:32

Camenne - dobre słowo czytelnika, zawsze w cenie :smiley: Dziękuję.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#17 » 6 gru 2017, o 15:36

Oj, bardzo dobry kawałek prozy. Prawdziwy. Nieco przerażający, ale tak – prawdziwy. Starość nigdy mnie specjalnie nie pociągała i zwyczajnie nie chcę dożyć wieku, w którym jest się wrzodem na tyłku reszty rodziny. Albo, co (chyba) gorsze, warzywem na geriatrii.
Tytuł spodobał mi się dopiero po przeczytaniu tekstu. Urzekł mnie Twój gawędziarski styl, kontrastujący z tematyką opowiadania. A w zdaniu: Czasem bywa teraz, czasem niegdyś zwyczajnie się zakochałam.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją osiedlową ekipę, pomimo tego, że i tak nigdy się o tym nie dowie.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Nuria
Autor miesiąca

Post#18 » 6 gru 2017, o 20:51

whatsername- tak po prawdzie nie ma już prawie kogo pozdrawiać :(.
Ostał się przy życiu tylko pan Janek, reszta staruszków wymarła...prawie jeden po drugim.
W mojej klatce schodowej jest jeszcze siedmiu staruszków dobijających do 90-siątki, ale w opowiadaniu ich nie ma.
Może w kolejnym odegrają swoje role, bo dzieje się oj, dzieje.....a wszystko rozpaczliwie smutne :cry:

Dziękuję za czytanie i słowo.

Wróć do „Wyróżnione”