Wystawa z marzeniami

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Wystawa z marzeniami

Post#11 » 22 lis 2017, o 08:01

Przyjemne drabble, bardzo podobała mi się wyrazista puenta. Zresztą świetny tytuł, pasuje do tekstu jak rękawiczka.
To pewnie byłby też dobry short, bo pomysł na swój urok i potencjał na nawet coś dłuższego, ale i w formie stusłówka uważam, że to dobry tekst.

:piorko:!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wystawa z marzeniami

Post#12 » 22 lis 2017, o 18:14

Dziękuję, Cam!
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Wystawa z marzeniami

Post#13 » 25 lis 2017, o 10:03

Też uważam, że można by go rozwinąć, ponieważ proporcjonalnie mamy za dużo pogody, a brakuje nam treści o marzeniach.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wystawa z marzeniami

Post#14 » 25 lis 2017, o 12:32

Dziękuję DuralT, pomyślę o tym. ;)

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Wystawa z marzeniami

Post#15 » 25 lis 2017, o 17:20

Narratorowi, którego wybrałaś, raczej trudno byłoby zobaczyć myśli kobiety, stojącej przed wystawą, co najwyżej mógłby się ich domyślać. Dlatego postawiłabym na narratora patrzącego na wszystko "z góry", nie na takiego, który opisuje z pozycji świadka. Wtedy byłby to narrator wszystkowiedzący.
Mnie podoba się twoje drabble, chociaż jego rozwinięcie też byłoby fajnie przeczytać :)

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wystawa z marzeniami

Post#16 » 26 lis 2017, o 11:23

Zawsze miałam problemy z narracją, a na początku pisania to już w ogóle, więc tym bardziej dziękuję za uwagę. Będę się bardziej pilnować. :D

Wróć do „Scholarium prozatorskie”