Kości rosną na drzewach

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Kości rosną na drzewach

Post#1 » 7 wrz 2017, o 23:56

Kładę co wieczór dzieci do łóżek. Każdej nocy krzyczą. Rano poduszki są mokre od łez, a materace od moczu. Zmieniam pościel, brudną piorę, wywieszam na dworze. Możesz pójść trochę dalej, tam kiedyś był lasek. Drzew już nie ma, teraz rosną kości. Ziemia rozkłada się od trupów, jest jałowa, sucha, martwa jak my wszyscy. Czasem wystają z niej kończyny zabitych. Ktoś chce wyjść z tej ziemi, zawołać o sprawiedliwość, o pamięć. Ale ludzie wolą zapomnieć. Pragną zacząć żyć od nowa, na trupach będą budować domy. Myślą, że ta wojna była ostatnia. Nie wiedzą, jak niewiele trzeba, by sąsiad zaczął zabijać sąsiada.
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Tagi:

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Kości rosną na drzewach

Post#2 » 8 wrz 2017, o 06:02

Chcesz mi dzień popsuć... Teraz będę myśleć... Ten tekst podoba mi się dużo bardziej niż poprzedni. Ale nie wiem co napisać... Nie lubię tak.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Kości rosną na drzewach

Post#3 » 8 wrz 2017, o 10:00

Obrazowy i przekonujący przekaz. Niestety, bardzo prawdziwy; a jak bardzo, to dopiero może się okazać.

Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Kości rosną na drzewach

Post#4 » 8 wrz 2017, o 18:39

Dziękuję za Wasze opinie i poświęcony czas.
Anno, ja też nie lubię. Jak pisałam teksty o podobnej tematyce trzy dni z rzędu, poczułam się nieco zmęczona. Chciałabym teraz trochę weselej, mam nadzieję, że się uda :)

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Kości rosną na drzewach

Post#5 » 10 wrz 2017, o 09:26

Spróbuj napisać weselej o kościach rosnących na drzewach. Trudne, ale możliwe.

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Kości rosną na drzewach

Post#6 » 13 wrz 2017, o 16:09

Niedawno nadrobiłam Wołyń i tak, niewiele trzeba, aby sąsiad zabijał sąsiada.
Wojna to okropny czas. Mimo że sama tego nie doświadczyłam i mogę się jedynie domyślać, w jak skrajnych warunkach wtedy funkcjonuje człowiek, to warto się tym zainteresować. Cieszy mnie, że podjęłaś się tego zadania.

Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Kości rosną na drzewach

Post#7 » 13 wrz 2017, o 21:03

Spróbowałam się podjąć, chociaż też wojny nie widziałam i trudno sobie wyobrazić taki obraz, a jeszcze trudniej emocje towarzyszące wówczas ludziom. Nie wiem, czy w ogóle można sobie to wyobrazić. Ale mam nadzieję, że wyszło w miarę przyzwoicie. Dziękuję!

Wróć do „Scholarium prozatorskie”