Wystawa z marzeniami

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Wystawa z marzeniami

Post#1 » 13 wrz 2017, o 23:53

Był to jeden z tych ponurych poranków, w trakcie których nawet zwierzęta nie mają ochoty opuszczać legowisk. Szybkim krokiem zmierzałam na zajęcia, podczas gdy wiatr wzmagał się z każdą chwilą. Całe miasto tonęło w przygnębiającej szarości, a ulice świeciły pustkami. Dopiero w centrum dostrzegłam nadgryzioną przez czas i życie kobietę. Walczyła ze złośliwym wiatrem, rozdmuchującym dopiero co zamiecione przez nią liście oraz śmieci, które dziwnym trafem stały się niczyje. Po chwili przystanęła obok wystawy sklepu jubilerskiego. Przekonana, że nikt nie widzi, pozwoliła porwać się marzeniom i choć przez moment pobyć damą z brylantami, jaką w rzeczywistości nigdy się nie stanie.
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Tagi:

Wróć do „Scholarium prozatorskie”