Rozmowy o eventach literackich - krótkie wyjaśnienie, czym są, i miejsce na organizację i propozycje

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla użytkowników forum.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Rozmowy o eventach literackich - krótkie wyjaśnienie, czym są, i miejsce na organizację i propozycje

Post#1 » 10 lut 2011, o 11:05

! Wiadomość z: Camenne
Jest to temat organizacyjny dotyczący eventów, w którym można umówić szczegóły dotyczące tematów, daty, terminów, długości konkursowych opowiadań. Przypominam, że nie wszystkie eventy na forum muszą być organizowane przez administrację/moderację forum - jak najbardziej każdy użytkownik może założyć swój oddolny event. Warunek jest jeden - powinien w poniższym temacie najpierw zapytać uczestników, czy są chętni wziąć w nim udział.
Temat jest długi, gdyż zbiera wszelkie rozmowy dotyczące różnych eventów z kilku lat - można w nim śmiało dodawać nowe propozycje bez czytania poprzednich postów.

Czym jest event?
Event literacki można nazwać konkursem literackim, jednak cechuje go pełna dowolność - bo nie musi kończyć się wyborem najlepszego autora. Temat może być dowolny, jak i forma. Może to być po prostu pisanie tekstów na wspólny temat lub konkurs na najlepsze opowiadanie. Oczywiście może mieć formę konkursu z głosowaniem, ale nie musi. Wszystko zależy od pomysłodawcy.
Z tego względu nie istnieje regulamin ani nie żadne spisane zasady dotyczące eventów - bo każdorazowo mogą one wyglądać inaczej.
Każdy chętny użytkownik, który ma pomysł na event, może go zaproponować w tym temacie. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka, że organizator eventu będzie jedynym uczestnikiem. Tutaj zgłaszają się ewentualni chętni, dopracowywane są szczegóły, wybierany jest termin, zasady wysyłania prac etc.
Następnie, jeżeli pomysł na event spotka się z pozytywnym odzewem ze strony użytkowników, użytkownik może założyć temat, do którego uczestnicy będą wklejać swoje teksty. Może też poprosić dowolnego moderatora forum, by wyręczył go w tym zadaniu.
Komentować teksty eventowe może każdy - zachęcamy do czytania i pozostawiania swoich opinii.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Re: Literacki event - PIÓRO W DŁOŃ

Post#2 » 10 lut 2011, o 12:34

Ja się zgłaszam :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne

Post#3 » 10 lut 2011, o 12:43

Zaraz zaktualizuję listę :|>

Ale najbardziej podoba mi się ten pomysł pisania tekstu codziennie, więc gdyby wszystkim podeszło, można by to zorganizować tak, że wyznaczona osoba rzuca temat, a 24 godziny później mija deadline :D Yuhu!

Giwi

Post#4 » 10 lut 2011, o 13:21

I ja jestem za, zapiszcie mnie tyż! :)
Może lepiej by było wyznaczyć jedną osobę, której zadaniem byłoby ogłaszanie promptów równo o północy? Np. promptami mogłyby być piosenki. obrazki, ale inne rzeczy.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 10 lut 2011, o 14:59

Ale weź też pod uwagę, że teoretycznie któraś z modów mogłaby się tym zająć, gdyby nie to, że też bierzemy udział - Lir też chce się zgłosić :) Więc chyba najlepiej byłoby, gdyby każdy z biorących rzucał swój temat, poza tym to taka sympatyczna opcja :D

Hm, ale pomysł z piosenkami, obrazami, cytatami itd. jest świetny, każdy może zinterpretować na swój sposób. O tak, to ma sens :)

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#6 » 10 lut 2011, o 15:00

Brzmi świetnie, choć z wykonaniem mogą być już problemy. Wydaje mi się, że lepiej byłoby ustalić tygodniowy termin - nie każdy w ciągu jednego dnia będzie miał dosyć czasu na napisanie czegokolwiek, a chętnych na pewno trochę będzie.

A z tematami proponowałabym podzielić na różne kategorie, jak w literaturze, i wtedy wymyślać coś ciekawego. Mam tu na myśli (przy założeniu jednego tygodnia),że raz byłoby coś z fantastyka, za drugim obyczajówka, potem ff, albo nawet dramaty, gdzie wszyscy po kolei umierają.

Sama chętnie się na to piszę, ale na pewno nie będę zawsze pisała - może uda mi się coś na te ferie skombinować ;)
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#7 » 10 lut 2011, o 15:06

Pomysł zaproponowany przez Ciebie jest świetny, w "Piórze w dłoń" jednak stawiałyśmy od początku na założenie - "mało czasu", jak nie dzień to dwa, trzy? Dlatego stawiamy na miniatury, to może być nawet strona tekstu, mogą wyjść naprawdę ciekawe rzeczy :) O tym problemie też myślałam, sama mogę po prostu nie wyrobić - ale jeżeli ktoś nie zdąży, nic się nie stanie, zawsze może dorzucić później, prawda? To też kwestia sprawdzenia siebie, czy potrafi się pisać pod "presją" - zawsze mnie ciekawiło, czy wypociłabym coś sensownego mając bardzo krótki czas :)

Ale ten podział na dramaty, ff etc. świetny, jak nie teraz to na pewno wkrótce :)

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#8 » 10 lut 2011, o 15:15

Te dwa, trzy dni brzmią już sensownie. Można już coś mniej więcej wymyślić.

Znając siebie, to na jednej stronie się nie skończy xD ale i tak postaram się ograniczyć (przy moim zapędzie do rozbudowywania wszystkiego do maksimum).

Ano, dzięki. Jak coś to służę pomocą. ;)
Po prostu robię za zły charakter.

Giwi

Post#9 » 10 lut 2011, o 15:37

Ja uważam, że kategorie każdy powinien sobie wybierać sam, skoro temat jest już narzucony, ale to tylko moje zdanie. Oczywiście, nie każdy miałby czas na napisanie siedmiu tekstów w siedem dni, brakujące zawsze może wrzucić na forum później :)
A nagrody? Może jakieś specjalne oznaczenia dla osób, które napisały siedem tekstów przez cały tydzień, albo coś? :D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#10 » 10 lut 2011, o 15:40

A nagrody? Może jakieś specjalne oznaczenia dla osób, które napisały siedem tekstów przez cały tydzień, albo coś? :D
Też o tym myślałam, ale co, jakieś super zajebiste rangi z obrazkiem? :D
Jakieś pomysły?

Wróć do „Konkursy Artefaktowe”