Kartka z pamiętnika

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla użytkowników forum.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Kartka z pamiętnika

Post#1 » 1 cze 2016, o 15:15

Jak się okazało, mimo sporego zainteresowania, na event napłynął jeden tekst. Jego autorką jest KatarzynaT, jednak jej tekst nie ma ustalonej w zasadach eventu długości - okazał się sporo za krótki - więc finalnie nie zdobywa ona rangi "Zaklinacz wspomnień". Samo opowiadanie możecie znaleźć poniżej, zachęcam do komentowania.

Opowiadanie KatarzynyT:
Na początku maja bieżącego roku zmieniłam swoje życie, przeprowadzając się na pół roku do Konina. Mieszkam razem z innymi osobami niepełnosprawnymi w tzw. mieszkaniu treningowym na konińskiej Starówce. Przyjazd do Konina zaproponowało mi, radomskie Stowarzyszenie Budujemy Przystań, z którym współpracowałam.
Musiałam przemyśleć tę propozycję i doszłam do wniosku, że to wspaniała okazja na naukę samodzielności. Wysłałam zgłoszenie i po pomyślnym przejściu rozmów indywidualnych z pracownikami Fundacji PODAJ DALEJ im. Doktora Piotra Janaszka , zakwalifikowałam się do V edycji projektu AKADEMIA ŻYCIA. Byłam ogromnie dumna. Podeszłam do mojego wyjazdu jak do wyzwania i 4 maja rodzice przywieźli mnie do Konina.
Mieszkam tutaj dopiero trzy tygodnie. Pokój dzielę z dziewczyną na wózku. Każdy dzień wypełniony jest obowiązkami, które dla osób zdrowych są przysłowiowym chlebem powszednim, ale ja niektórych z nich dopiero się uczę. Nigdy w domu nie gotowałam obiadów, a tu gotuję razem z trzema innymi dziewczynami, pod czujnym okiem asystentów. Wiem, że dużo w tej kwestii muszę się jeszcze nauczyć.
Poza codziennymi obowiązkami mam możliwość współpracy z coachem.
Wczoraj odbyłam drugą, indywidualną sesję coachingową. Już na pierwszej z niej, ustaliłam, że pójdę w kierunku Social Media. To idealne rozwiązanie, gdyż taka ewentualna praca, nie wymagałaby ode mnie mobilności, lecz mogłabym ją wykonywać w domu przed komputerem, a poza tym pisanie jest moją pasją. Mam napisać na kolejną sesję podsumowanie miesięczne z pobytu w Akademii mojej grupy.
Wczoraj też odbyłam szkolenie z pierwszej pomocy, prowadzone przez sympatycznego K. Pierwsza pomoc nie jest dla mnie nowością i błysnęłam swoją wiedzą, a przy okazji przypomniałam sobie to, co mi z głowy wyleciało. Było wesoło. Cieszę się, że pomimo dużej ilości obowiązków , nie opuszcza nas dobry humor.
Dziś na 8 rano pojechałam na zajęcia do siedziby Fundacji. Na rehabilitacji, poćwiczyłam równowagę. Potem przeszłam testy u doradcy zawodowego. Nagle do swojego gabinetu poprosiła mnie prezes Fundacji — poszłam niepewna... Chodziło o możliwość nauki rosyjskiego, bo kiedyś wspomniałam, że lubię ten język. Będę miała godzinę tygodniowo, mogę nawet w weekendy. Boję się chwilami, że nie podołam wszystkiemu, lecz spróbuję.
Wierzę, że przez pół roku mojego pobytu w Koninie wiele osiągnę i że to zaprocentuje w przyszłości. Nie chcę być skazana na łaskę obcych ludzi, ani być ciężarem dla rodziny.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

KatarzynaT
lekki sztylet
lekki sztylet

Kartka z pamiętnika

Post#2 » 1 cze 2016, o 22:49

Przepraszam, to z pośpiechu. Ostatnio żyję dość intensywnie.

Wróć do „Konkursy Artefaktowe”