Śmierć i zniszczenie

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla użytkowników forum.
Neno
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Re: ŚMIERĆ I ZNISZCZENIE

Post#21 » 7 lis 2011, o 21:56

Giwi pisze:końcówka, łał, nie spodziewałam się tego. Może jakiś ciąg dalszy?

Tekst chciałam napisać tylko na event. Raczej nie przewiduje ciągu dalszego, no chyba, że coś mi w przyszłości zaświta do głowy :)

A tomów One Piece jest ZA MAŁO!! :lol:
[center]Nulla è Reale, Tutto è Lecito.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#22 » 11 lis 2011, o 16:04

Przybyłam, zobaczyłam, przeczytałam. Trochę to trwało, bo, wow, tyle tekstów! :D
A teraz kolejno:

Giwi:
Wydaje mi się, że, gdybym była fangirlem marvelowskim, pewnie bym się jarała, ale że nie jestem - mogę nieco obiektywniej spojrzeć na tekst ;)
Nie chcę powtarzać się po Lir odnośnie błędów - ale też zwróciłam na nie uwagę, jest ich zdecydowanie więcej niż w którymkolwiek innym tekście. Dodatkowo szło mi wolno i miałam swoiste deja vu podczas czytania. Z początku miałam przemilczeć o tym, ale myślę, że może Ci się przyda wiedzieć o tym.
Po pierwsze, wszystkie postaci miały jednakowy styl wypowiedzi, choć "kanonicznie" są tak różnorodne, że nie powinno być problemu z indywidualizacją wypowiedzi. Problem numer dwa: miałam wrażenie, jakbym czytała nowy tekst napisany takimi samymi zwrotami i słowami jak inne Twoje opowiadania. Używasz bardzo dużo charakterystycznych sformułowań, dużo wykrzyknień, wtrąceń jakby od narratora (np. coś było "łał"), powiedziałabym, że na nich bazujesz narrację. Można to wykorzystać jako zaletę, coś, co wyróżnia spośród innych, ale z drugiej strony jeżeli wszystko wszędzie jest takie samo, bez względu na to, czy tekst poważny, czy humorystyczny, to już wada. Nie charakterystyczność - jednowymiarowość.
Mam nadzieję, że to będzie dla Ciebie jakąś wskazówką i mnie nie rozszarpiesz ;D
Ale Stark i Steve? Huh, to... ciekawa para, hahah. Miałam nawet bardzo głupi pomysł, ale raczej się nie podzielę z nim na forum publicznym :D

mań:
Jak Lai - niby wiem więcej niż mniej, o co chodzi, ale nie przeszkadza mi to, bo było GENIALNE! Mistrzowski tekst, uwielbiam go, mój ulubiony z tego eventu ;D
(śmierdziosole trzeźwiące mnie zabiły)

Lir:
Topielec tymczasem spojrzał na nich uważnie, przyglądając im się dokładnie i w końcu zawył ze strachu.
Ku ich zdziwieniu najwyraźniej on też nie chciał umierać.

UMARŁAM.
Świetne opisy, naprawdę dobrze się czytało, szybko, płynnie.
Ale żeby nie było, że tak Ci słodzę non stop, to są maleńkie "ale", z gatunku "nie przeszkadza, choć można poprawić". Wstęp może troszkę zbyt rozbudowany w stosunku do końcówki albo raczej końcówka zbyt prosta - opisy lasu były genialne, do zrównoważenia wystarczyłoby dodać jakiś pod koniec, ot. Było trochę błędow ale nie przeszkadzały, po prostu były - ale to jedyne, co mogłabym zarzucić.
I szkoda mi pana trupka, polubiłam go, ale to już kompletne widzimisię :D

Neno:

Trochę Kingowskie, jak mniemam, ten złowrogi klimat, bardzo w temacie :D To bardzo na plus.
Paranormal Activity 3 nie oglądałam i, jeżeli o to chodzi, nie żałuję ;D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#23 » 11 lis 2011, o 17:21

Cholera, zdziwiona jestem, że mój tekst jest tak chwalony, bo co jak co, ale on się kompletnie nie trzyma kupy xd.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#24 » 11 lis 2011, o 17:28

Daj spokój, jest przegenialny, świetny pomysł i naprawdę super napisany, wszystko do siebie pasuje (styl wypowiedzi Jego Pękowatości rządzi).
Nie wiem, czemu narzekasz, to jest takie... kompletne, skończone, o ;D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Konkursy Artefaktowe”