Promptowy sierpień

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla użytkowników forum.
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

PROMPTOWY LIPIEC - 20

Post#61 » 20 sie 2013, o 18:21

Począwszy od tworzenia własnych gier, biegania z mieczem świetlnych i zabijania potworów, skończywszy na piłce nożnej.

świetlnym; choć w tym przypadku zrobiłabym z tego liczbę mnogą: mieczami świetlnymi

Swego czasu wracałem od niego, jak byliśmy jeszcze mali, spotykając żula (jak go na początku określiłem) na środku pustej ulicy, który się modlił.

Bardzo nie podoba mi się to zdanie; sugeruje, że dzieciaki ciągle spotykali żula, a nie, że to był jednorazowy przypadek. Ostatni człon zdania o modleniu się wygląda tutaj na zbędny, taki przepakowany po dawce informacji zawartej od treści w nawiasie. Może lepiej wydzielić jako oddzielne, krótkie zdanie?

Jako że aktualnie ubiór tego typu nie jest zbyt modny, kolega mój wyglądał w nim faktycznie beznadziejnie.

mój kolega

Musi jednak od czasu do czasu pójść na jakieś grupowe prace, smarując przykładowo zbiorniki, których smarować jeszcze nie potrafi.

Darowałabym sobie powtórzenie czasownika, bez tego treść też jest zrozumiała.

Nieraz uda się Arturowi „wziąć to na klatę”, zdarza mu się jednak odpyskować, co nieraz zwraca się przeciwko niemu.

jednak zdarza mu się

Ma jednak serce do zarobienia tysiąca-siedmiuset, więc jest przygotowany na każdą bezzasadną krytykę.

Masz powtórzonko, które w zestawieniu z poprzednim zdaniem nie wygląda zachęcająco i proponowałabym zmienić sensownie początek oraz stosować zamienniki do słowa "jednak".

Dowiedziałem się od jego mamy, że nie zdał do kolejnej klasy po raz drugi na uczelni zaocznej, a Artur zaś widocznie od roku nie zdążył mnie o tej wiadomości poinformować.

Masło maślane.

Tekst jest całkiem, całkiem. Dość surowy, trochę dialogów, skupiając się na ukazaniu stosunku narratora do Artura, który wydaje mi się zbyt bezosobowy, tak mało odczuwalny dla czytelnika. Zabrakło mi jakichś mocniejszych akcentów, czegoś, co zakończyłoby mocną puentą. Z rzeczy, które mi się spodobały to pokazanie postawy zwykłego szaraczka, który oczywiście wyśmiewa wyedukowane osoby, nie mając racji. :P
Po prostu robię za zły charakter.

C++
Użytkownik zbanowany

PROMPTOWY LIPIEC - 20

Post#62 » 3 sty 2014, o 00:12

No proszę - komentarz z sierpnia, a ja jeszcze do teraz myślałem, co by może mi ktoś to ujrzał i nawet Twojej wypowiedzi nie dopatrzyłem :D. Dziękuję za opinię, błędy na pewno w najbliższym czasie poprawię. Mam tendencję do spójników przeciwstawnych, więc zdarza mi się "jednakować" po sto razy na tekst. A jeszcze w okresie, jak to tworzyłem, tym bardziej. Tak samo staram się unikać imiesłowów przysłówkowych, "ąc, klnąc, żrąc siedząc" potrafię wsadzić w każdym miejscu w tekście. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Pozdrawiam :).
Oh, should my people fall then
Surely I'll do the same

Wróć do „Konkursy Artefaktowe”