Seriale, seriale!

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Seriale, seriale!

Post#431 » 6 wrz 2017, o 17:22

Widziałam nową Anię. Początkowo byłam nastawiona sceptycznie - uważałam, że Ania jest tylko jedna (Megan Follows team!). Książki i serial znam niemal na pamięć i trochę drażniły mnie zmiany, jakie wprowadzono w nowej wersji, jednak z odcinka na odcinek wciągałam się coraz bardziej. Serial okazał się być bardzo naturalistyczny, surowy i przez to bardziej rzeczywisty.

Taboo było genialne! Jak usłyszałam, że gra w nim Hardy, to prawie posikałam się ze szczęścia. Mocny serial, fajnie zrobiony, z fantastyczną obsadą.

Jeżeli chodzi o 13 powodów, to do tej pory nie wiem, co sądzić o tej produkcji. Prawdopodobnie wiąże się to z moim podejściem do ukazanych w nim wydarzeń. Serial dobrze opowiedziany, gorzko-słodko-okrutny, ale nigdy nie zrozumiem, jak można traktować samobójstwo jako rozwiązanie.

Pamiętam Terra Novę, jak leciała w Jedynce. Myślę, że słusznie ją skasowali. Niestety oglądalność pozostawiała wiele do życzenia, stąd kasacja. A i historia nie była specjalnie wciągająca.

Setkę też widziałam i nawet czekam na nowy sezon, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to serial najwyższych lotów, ale muszę przyznać, podoba mi się tam kilku bohaterów i jakoś nie mogę odmówić sobie śledzenia ich dalszych losów :D Gdyby scenerię Ziemi po ataku nuklearnym zmienić na korytarze amerykańskiego liceum, to wyszłoby takie High School Musical z walczącymi o przetrwanie młodymi ludźmi, tyle że bez śpiewów.

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Seriale, seriale!

Post#432 » 21 wrz 2017, o 13:41

Widzieliście The Deuce - Kroniki Times Squere? Co prawda, mam uczulenie na Jamesa Franco z wąsami, ale serial zapowiada się fantastycznie!

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Seriale, seriale!

Post#433 » 24 lis 2017, o 19:10

Ja jestem w chwili obecnej zakochana w Stranger Things. Ten klimat klasycznego horroru - lata osiemdziesiąte, dzieciaki, którym nikt z początku nie chce uwierzyć i po prostu - dziwne rzeczy. :D Tą klasyczną bazą przypomina trochę ''To''. Serial totalnie mnie kupił. :D
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Seriale, seriale!

Post#434 » 25 lis 2017, o 13:21

Ostatnio zaczęłam "Opowieść podręcznej", ale po przeczytaniu książki jakoś tak bez większych emocji to mi się ogląda... No i odpaliłam nowy sezon "Shameless" :D Nastawiałam się na to, że będzie kupowaty, ale przyjemnie się rozczarowałam.
"Stranger Things" mnie kusi... a ja tak bardzo nie chcę dać się skusić, bo pewnie mnie wciągnie i będzie kolejnym pożeraczem czasu :crying:

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#435 » 26 lis 2017, o 13:06

Echo, daj się skusić! :mrgreen:
A co do Podręcznej, to po pierwszym ''wow, ciekawy temat'', też mnie jakoś serial super nie porwał, ale obejrzałam. :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Seriale, seriale!

Post#436 » 26 lis 2017, o 13:39

Echo, pooglądaj ST, jakby nie patrzeć, to tylko 17 odcinków, a warto :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Seriale, seriale!

Post#437 » 26 lis 2017, o 13:47

Ech... dlaczego wy mi to robicie? :crying:

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Seriale, seriale!

Post#438 » 26 lis 2017, o 21:24

Stranger Things i Mindhunter. Mindhunter zainspirował mnie do napisania artykułu naukowego :D.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne

Seriale, seriale!

Post#439 » 3 gru 2017, o 14:43

Echo, dorzucę do listy jeszcze Broadchurch, a co!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#440 » 3 gru 2017, o 14:50

Ja zaczynam oglądać na Netflixie ''Dark'' - na razie zapowiada się ciekawie. :D

Wróć do „Filmoteka”