Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

Ostatnio oglądane

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ostatnio oglądane

Post#581 » 15 paź 2017, o 08:24

Twój Vincent ...Mam niesamowicie mieszane uczucia. Film potrafił urzec ale jest zbyt przegadany i przypominał mi grę.Chodzenie od jednej osoby do drugiej i zbieranie informacji. Brakowało mi scen pleneru. Były, ale gdzieś znikały między mnogością dialogów. Piękne przedsięwzięcie, niewątpliwy hołd dla sztuki, i niezwykle smutny wydźwięk końcowy, że dla geniuszu nie ma ukojenia.Niemniej... Van Gogh malował tak subtelnie, że w każdym obrazie czuć zawartą w nim pasję. Jego obrazy są magiczne, przypominają mi miejscami Nikifora, ale to moje indywidualne postrzeganie. Film piękny, niestety ma swoje wady. Obrazy Van Gogha nie mają...smutno mi.

witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Ostatnio oglądane

Post#582 » 15 paź 2017, o 08:52

Obejrzyjta sobie
Ballada o Narayamie -
do ściągnięcia za darmo
a nie komercyjne bździuki

https://www.cda.pl/video/6397991b

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Ostatnio oglądane

Post#583 » 16 paź 2017, o 14:46

Camenne pisze:Swoją drogą zdziwiłam się, gdy zobaczyłam, że Bestią jest Dan Stevens :D Znam go tylko z Downton Abbey, w którym grał sympatycznego, ale dość ciapowatego Matthewa, i z jakiegoś powodu nie sądziłam, że ten aktor jest w stanie zagrać bardziej charakterną postać. Miła niespodzianka.

Nie wiem, czy słyszałaś o Legionie. Dan Stevens gra tam główną rolę i jest po prostu obłędny! To, co pokazał jako Bestia, to zaledwie ułamek tego, co potrafi.

Polecam Projektantkę z Kate Winslet. Słodko-gorzki, opowiada o kobiecie, która po wielu latach wraca do rodzinnego miasteczka, aby zmierzyć się z przeszłością i wyrównać rachunki.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ostatnio oglądane

Post#584 » 24 paź 2017, o 21:21

Widziałam "Projektantkę". Film bardzo przypadł mi do gustu. :-)
Ale ostatnio u mnie królowały wybory pesymistycznych filmów. Jeden niezwykle mi się wrył w pamięć -"The Book of Henry" z Naomi Watts. Wzruszający, ale naprawdę dobry!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Ostatnio oglądane

Post#585 » 25 paź 2017, o 12:25

Oglądałam wczoraj "Łowcę androidów". Świetny film, aż szkoda, że wcześniej tak długo go unikałam.

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Ostatnio oglądane

Post#586 » 7 lis 2017, o 20:42

Byłam przedwczoraj na „mother!” — świetny film, zmuszający do myślenia, głęboki. Możliwy do analizowania na wiele, wiele sposobów. Mnóstwo nawiązań do Biblii. Szkoda, że końcówka trochę łopatologiczna, dało się tego uniknąć. Mimo to: zdecydowanie ambitne kino! Do tego zarówno Lawrence, jak i Bardem — świetne role.
Aż żal serce ściska, że okazał się finansową klapą…

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ostatnio oglądane

Post#587 » 8 lis 2017, o 07:57

Ja byłem w niedzielę na przedpremierze Najlepszego, jeden z najbardziej antynarkotykowych filmów jaki widziałem.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne

Ostatnio oglądane

Post#588 » 8 lis 2017, o 09:34

Briala pisze:
Aż żal serce ściska, że okazał się finansową klapą…

Zastanawiałam się właśnie, dlaczego tak szybko spadł z repertuaru niektórych kin, a do niektórych w ogóle nie wszedł, i to pewnie rozwiązanie zagadki :(

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Ostatnio oglądane

Post#589 » 8 lis 2017, o 10:29

Podobno był w kinach na świecie od 6 tygodni. W Polsce jeszcze go grają, więc jeśli chcesz zobaczyć, może jest jeszcze szansa. :)

giora
scyzoryk
scyzoryk

Ostatnio oglądane

Post#590 » 21 lis 2017, o 14:28

Obejrzałem ostatnio lekką komedię "Dlaczego on?" . Przyjemna historia. Momentami naprawdę bardzo zabawny :)
Nie miałem cza­su dla siebie i nie poz­nałem Ciebie...tak dob­rze było mi z tym.

Wróć do „Filmoteka”