Polecane

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Giwi

Polecane

Post#1 » 31 maja 2016, o 19:41

W dzisiejszych czasach niestety nie często można trafić na dobrą książkę. Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi się to zmieni! Jeżeli szukacie książek (po polsku) z jakiegoś konkretnego gatunku, to w tym miejscu pytajcie się o dobre książki innych użytkowników. Kto wie, może znajdziecie swoje przyszłe ulubione dzieło w jednej propozycji... ;)

Ja mam pytanie odnośnie urban fantasy. Ktoś ma coś do polecenia? Nie pogardę też Young Adult Novel, ale błagam o coś na poziomie :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Polecane

Post#2 » 20 cze 2017, o 15:48

:D

Mam na zaliczenie napisać recenzję biografii wydanej najwcześniej w 2015 r. Mam swoje typy, ale chciałam zapytać tutaj - macie może jakieś ciekawe propozycje?
why must the weakest be sacrified?

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Polecane

Post#3 » 29 sie 2017, o 15:12

Polecam książki Brandona Sandersona wszystkim fanom fantastyki. O ile niektórzy bohaterowie Oryginalnej Trylogii są nieco wkurzający, to już ci z Elantris i Archiwum Burzowego Światła podbijają serce. Koleś naprawdę pisze świetne historie. A ta z Archwium po prostu wymiata. Ktoś czytał, słyszał, czeka na trzeci tom?

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji
Opiekun poezji

Polecane

Post#4 » 5 wrz 2017, o 00:24

Szkoda, że od 2015, bo świetna jest biografia Poświatowskiej z 2014. Czyta się jak powieść. Polecam Urbanka biografię Makuszyńskiego, Piątkowskiej biografię Prusa czy Gawryluk biografię Chotomskiej.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Polecane

Post#5 » 5 wrz 2017, o 10:24

Urbanka czytałem Lwowską szkołę matematyczną (2014r.), więc mogę polecić tego autora, świetnie się czytało tą książkę, mam nadzieję, że pozostałe też.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji
Opiekun poezji

Polecane

Post#6 » 5 wrz 2017, o 16:05

Liusah pisze:Szkoda, że od 2015, bo świetna jest biografia Poświatowskiej z 2014. Czyta się jak powieść. Polecam Urbanka biografię Makuszyńskiego, Piątkowskiej biografię Prusa czy Gawryluk biografię Chotomskiej.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Wróć do „O literaturze”