Co teraz czytasz?

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Piotrek84
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Co teraz czytasz?

Post#221 » 12 sie 2017, o 10:02

"Wojna o pieniądz - Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" autor Song Hongbing. Książka, która potrafi wywrócić światopogląd opowiadanych nam prawd historycznych od początku XIX wieku. Teraz czytam rozdział o I wojnie światowej i jej prawdziwych przyczynach wybuchu - całkowicie nieprawdopodobne, a jednak chiński autor przekonuje olbrzymią ilością faktów i dowodów, potwierdzonych przypisami, a nawet w kilku kluczowych tematach pokazuje ignorancję Kissingera, uznawanego dzisiaj za geopolitycznego Guru. Poza tym książka dobrze napisana, czyta się ja prawie jak opowieść.

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Co teraz czytasz?

Post#222 » 29 sie 2017, o 14:56

Lisią dolinę Charlotte Link pożyczyłam od mamy, fanki sag rodzinnych, obyczajów i kryminałów (najlepiej bezkrwawych!). Książkę opisała jako kryminał obyczajowy. I chociaż nie jest to mój ulubiony gatunek, to wzięłam się do roboty.
Jestem zaledwie na czterdziestej piątej stronie, ale zapowiada się ciekawie. Tym bardziej, że parę stron temu w głowie miałam jedną myśl - ale przypał! Porywacz znika bez śladu i nikt nie wie, gdzie szukać porwanej. Jak sobie to wyobrażę, to mam ciarki.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Co teraz czytasz?

Post#223 » 29 sie 2017, o 15:10

Od dobrych 4 tygodni namiętnie studiuję istne arcydzieło tortur nad studentami, kserówkę o potocznej nazwie ''Tabelki z farmakologii''. Gorąco nie polecam. :kuku:
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Co teraz czytasz?

Post#224 » 29 sie 2017, o 19:27

Pawlikowską, "Blondynka w/u/na" itd I generalnie mi się podoba ta seria. Aktualnie czytam Chiny...

Wróć do „O literaturze”