Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

"Amok" Krystian Bala

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

"Amok" Krystian Bala

Post#11 » 23 mar 2017, o 18:46

O, znalazłaś gdzieś ebooka? Bo jedyne, na co trafiłam, to nieaktualne oferty z księgarni internetowych. A nieźle się cenili, 139 zł.

Deneve

"Amok" Krystian Bala

Post#12 » 23 mar 2017, o 19:17

Nieee, nie sprawdzałam nawet, czy jest. Ale sama książka to podobno straszny gniot, nawet na LC po nim jadą.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

"Amok" Krystian Bala

Post#13 » 23 mar 2017, o 21:42

To w księgarniach tyle chcieli? :shock: Myślałam, że mówicie o jakichś aukcjach na Allegro...

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

"Amok" Krystian Bala

Post#14 » 24 mar 2017, o 21:08

Kiedyś było o tej książce głośno w Uwadze lub innym programie. Z ciekawości poszukałem tej książki i okazało się, że jest to bardzo droga pozycja, bo kosztowała coś ok. 150zł. Przeglądałem opinie osób, które czytały i te były negatywne, często powtarzało się słowo "grafomania".
Obrazek

Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

"Amok" Krystian Bala

Post#15 » 5 wrz 2017, o 18:33

Jeśli wciąż jesteście zainteresowani Amokiem, to posiadam ebooka i jakiś czas temu skończyłam czytać. Nie było łatwo, szczególnie na początku. Potem zaczęło się robić trochę lepiej, zdania nie były już takimi tasiemcami, ale treść pozostała wulgarna i wciąż zdarzały się błędy. Dziwna jest ta powieść. Główny bohater w pewnym momencie recenzuje książkę dwudziestokilkuletniego autora i ta recenzja właściwie brzmi, jakby opisywał sam Amok. Majaki, alkohol, dewiacje seksualne, wyrzuty sumienia, toksyczna miłość, nieszczęśliwe życie głównego bohatera i trochę jego własnych przemyśleń. Spodziewałam się opisu morderstwa, o które autor został oskarżony, ale chyba jedynym wspólnym elementem, łączącym zabójstwo w książce z tym popełnionym w świecie rzeczywistym, jest aukcja internetowa. Krystian Bala sprzedał na aukcji telefon ofiary, w Amoku na aukcji został sprzedany nóż, którym bohater zabił swoją kochankę. A jeśli obawiacie się czytać o zabójstwie z perspektywy autora, oskarżonego o morderstwo, to jest to jeden z lżejszych opisów, występujących w książce. Tak poza tym, Krystian Bala sam mówi, że jest dumny ze swojej książki i światowego sukcesu.
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Wróć do „O literaturze”