"Amok" Krystian Bala

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

"Amok" Krystian Bala

Post#11 » 23 mar 2017, o 18:46

O, znalazłaś gdzieś ebooka? Bo jedyne, na co trafiłam, to nieaktualne oferty z księgarni internetowych. A nieźle się cenili, 139 zł.

Awatar użytkownika
Deneve
Rozwydrzona wydra
Rozwydrzona wydra

"Amok" Krystian Bala

Post#12 » 23 mar 2017, o 19:17

Nieee, nie sprawdzałam nawet, czy jest. Ale sama książka to podobno straszny gniot, nawet na LC po nim jadą.
Show them the storm. Let them be afraid it could come back.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

"Amok" Krystian Bala

Post#13 » 23 mar 2017, o 21:42

To w księgarniach tyle chcieli? :shock: Myślałam, że mówicie o jakichś aukcjach na Allegro...

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

"Amok" Krystian Bala

Post#14 » 24 mar 2017, o 21:08

Kiedyś było o tej książce głośno w Uwadze lub innym programie. Z ciekawości poszukałem tej książki i okazało się, że jest to bardzo droga pozycja, bo kosztowała coś ok. 150zł. Przeglądałem opinie osób, które czytały i te były negatywne, często powtarzało się słowo "grafomania".
Obrazek

Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

"Amok" Krystian Bala

Post#15 » 5 wrz 2017, o 18:33

Jeśli wciąż jesteście zainteresowani Amokiem, to posiadam ebooka i jakiś czas temu skończyłam czytać. Nie było łatwo, szczególnie na początku. Potem zaczęło się robić trochę lepiej, zdania nie były już takimi tasiemcami, ale treść pozostała wulgarna i wciąż zdarzały się błędy. Dziwna jest ta powieść. Główny bohater w pewnym momencie recenzuje książkę dwudziestokilkuletniego autora i ta recenzja właściwie brzmi, jakby opisywał sam Amok. Majaki, alkohol, dewiacje seksualne, wyrzuty sumienia, toksyczna miłość, nieszczęśliwe życie głównego bohatera i trochę jego własnych przemyśleń. Spodziewałam się opisu morderstwa, o które autor został oskarżony, ale chyba jedynym wspólnym elementem, łączącym zabójstwo w książce z tym popełnionym w świecie rzeczywistym, jest aukcja internetowa. Krystian Bala sprzedał na aukcji telefon ofiary, w Amoku na aukcji został sprzedany nóż, którym bohater zabił swoją kochankę. A jeśli obawiacie się czytać o zabójstwie z perspektywy autora, oskarżonego o morderstwo, to jest to jeden z lżejszych opisów, występujących w książce. Tak poza tym, Krystian Bala sam mówi, że jest dumny ze swojej książki i światowego sukcesu.
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Wróć do „O literaturze”