Pochodzenie strusia

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Pochodzenie strusia

Post#1 » 15 wrz 2017, o 23:45

Dawno temu w lesie liściastym żył struś. Nikt nie wiedział, jak się tam znalazł, ale zwierzęta znały go od dzieciństwa i traktowały jak równego sobie. Wszyscy darzyli strusia dużą sympatią oraz szacunkiem.
Pewnego dnia do lasu zawędrował obcy wilk. Postanowił trochę w nim pomieszkać, toteż szybko spotkał strusia. Jego widok niezwykle zdziwił drapieżnika, więc na najbliższym leśnym zebraniu wilk zapytał zwierzęta:
— Co taki ptak robi w waszym lesie? Przecież on pochodzi z sawanny!
— Mylisz się — odparł struś — tutaj się wychowałem i poznałem przyjaciół. Z tym lasem wiążą się wszystkie moje wspomnienia oraz przeżycia. Pochodzę więc z lasu, nie z sawanny.
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Tagi:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Pochodzenie strusia

Post#2 » 21 wrz 2017, o 20:58

Pochodzenie niezbyt pasuje do tej sytuacji, ponieważ struś nie ma racji (rymuję i snuję ;-) ). Zgodnie z definicją słowa pochodzić, to jednak strusie pochodzą z sawanny, nawet taki przesiedleniec jak ja (mieszkający na Ziemiach Odzyskanych) pochodzi (wywodzi się) z wschodniej części kraju, ze względu na to, że tam żyła większość jego przodków.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston
lekki sztylet
lekki sztylet

Pochodzenie strusia

Post#3 » 22 wrz 2017, o 20:47

Masz rację, że strusie zazwyczaj pochodzą z sawanny, tak jak mówi się o ludziach, że pochodzą z różnych krajów. Ale pomyślałam sobie, że państwa to właściwie coś sztucznie stworzonego przez człowieka i tak naprawdę największe znaczenie ma nasze doświadczenie. Miejsca, ludzie, wspomnienia, które nas kształtują powinny określać skąd pochodzimy/wywodzimy się. Chyba rzeczywiście za bardzo to pokręciłam i teraz nie wiadomo o co chodzi. Sporo nauki jeszcze przede mną, dziękuję za zwrócenie uwagi :D
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Awatar użytkownika
Marian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Pochodzenie strusia

Post#4 » 23 wrz 2017, o 15:35

No, zwykły cham z tego wilka! Co mu do strusiowego pochodzenia? Sam przylazł nie wiadomo skąd, a innych się czepia! Wywalić go z lasu!
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Pochodzenie strusia

Post#5 » 8 paź 2017, o 15:53

Przyjemny drabbelek. Taki lekki, w sam raz do książki dla dzieci czy czegoś w tym rodzaju. Ciekawy pomysł z tym strusiem. ;)
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Wróć do „Fantastyka”