Życzenie

Okiem wyobraźni. Proza spod znaku fantastyki: fantasy, science fiction oraz horror.
Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Życzenie

Post#1 » 3 gru 2017, o 17:55

Za zgodą Cam publikuję drabble za wczoraj (bo wczoraj nie miałam szans go wstawić, bo nie widziałam info o akcji :C). Nie wiedziałam, gdzie wstawić, bo Mikołaj to niby fantastyka... ALE JA TO CIĄGLE WIERZĘ! :D WIĘC MOŻE JEDNAK OBYCZAJOWA. :D
Pozwoliłam sobie odmienić słowo „jemioła” — można tak? Bo nie wiem, a nijak mi nie pasowało. :c Pogrubiam wymagane słowa, jak coś. :)

2 grudnia: jemioła, szarość, pył.

Futerko białego renifera pochłonęła szarość, gdy wsiąkały w nie krople deszczu. Rudolf kichnął przeraźliwie głośno. Mikołaj chrząknął karcąco. Nie po to się ukrywali, żeby teraz ich wydał.
Przyglądali się, jak mały chłopiec skakał radośnie w płytkiej kałuży. Zima nie dopisała i w tym roku. Ale to nic. Serce Mikołaja rozgrzewał widok dziecięcej radości. O co poprosił? Żeby tata dał mamie buziaka pod jemiołą.
— Jacuś! Do domu!
— Jeszcze chwilkę!
Mama Jacusia wyszła przed drzwi. Zaciągnęła go do domu przy akompaniamencie płaczu.
Mikołaj westchnął ciężko.
Najpiękniejszy samochodzik, kolejka czy rowerek nie były w stanie naprawić marzeń dziecka, które rozsypały się w pył.

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Życzenie

Post#2 » 3 gru 2017, o 19:09

Przyjemnie napisane drabble, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego wraz z zaciągnięciem chłopca do domu jego marzenia rozsypały się w pył?
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.
Carlos Ruiz Zafón, "Gra anioła"

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Życzenie

Post#3 » 3 gru 2017, o 19:19

Drabble to trochę mało miejsca na zarysowanie całej sytuacji. Chodziło mi o to, że chłopiec ma patologiczną rodzinę. Jego marzeniem jest, żeby mama i tata żyli w zgodzie. Chciał się pobawić na zewnątrz, ale mama siłą zaciągnęła go do domu.
A Mikołaj może sprezentować tylko rzeczy materialne, rowerek, samochodzik, kolejkę. Nie może sprawić, żeby rodzice chłopca się pogodzili i byli szczęśliwą rodziną. Stąd rozsypujące się marzenia.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Życzenie

Post#4 » 3 gru 2017, o 20:58

Dobre, chociaż smutne drabble. No cóż, samo życie. ;)
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Życzenie

Post#5 » 7 gru 2017, o 07:25

Muszę przyznać, że mi również brakuje fragmentu tekstu, dzięki któremu zroziałbym puentę.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Życzenie

Post#6 » 7 gru 2017, o 18:21

Hm, chyba trochę za bardzo poszłam w błądzenie w metaforach, czytanie między wierszami i za ciężko odgadnąć, co autor(ka) miał(a) na myśli. :( Postaram się na przyszłość bardziej pilnować. Dziękuję za opinie. :)

Wróć do „Fantastyka”