Przyjechali Ruscy!

Okruchy realizmu. Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Przyjechali Ruscy!

Post#11 » 19 kwie 2017, o 20:23

A ja zwyczajnie lubię Ruskich. Lubię, pomimo ekstremalnej alergii na socjalizm, lubię, chociaż nie poważam ich obecnego przywódcy. Dodam, że moja wszechpolska, nieco narodowa postawa wcale nie przeszkadza... tak samo nienawidzą, tak samo kochają... wiele więcej nie trzeba.

Marian pisze:Ale jakby nie patrzeć, wszyscy oni mają jakieś takie poczucie wielkości swojego państwa.
Chociaż wcale nie pragnę by była wielka, zbrojna po zęby, od morza do morza mam poczucie wielkości Rzeczpospolitej ;))

Nieraz sobie myślę, że Wszechmocny musi mieć poczucie humoru, bo dlaczego niby umieścił nas między Ruskimi a Germanią? :))

Tagi:

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Przyjechali Ruscy!

Post#12 » 6 gru 2017, o 16:32

Kuuurczę, tak wracam pomału na to forum, przedzieram się z wielkim trudem przez gąszcz nieprzeczytanych postów i ze smutkiem zauważam, że ten zbanowany, tamta już nie wchodzi, jeszcze ktoś usunął konto… Po czym docieram do Mariana, a Marian… jest! :D I całe szczęście, bo Mariana zawsze z przyjemnością mi się czytało.
Ja lubię Twoje teksty. Nie głosisz prawd objawionych, nie moralizujesz, piszesz prosto, poprawnie i z polotem – mnie absolutnie niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Wybierasz ciekawe fragmenty ze swojego życia (bo domyślam się, że sporo w Twoich tekstach autobiografii, prawda? Swoją drogą – jakbyś miał to określić procentowo, jaki wtedy byłby stosunek prawdy do fikcji?), które z perspektywy czasu są sympatyczne w odbiorze i przy których miejscami nie sposób się nie uśmiechnąć. :)
Nie wie pan? Puszkin był rosyjski, a Stalin sowiecki. Taka to różnica. <3 Niby takie proste, ale za to jakie mądre! :D
Pozdrawiam cieplutko. :renifer:
why must the weakest be sacrified?

Awatar użytkownika
Marian
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Przyjechali Ruscy!

Post#13 » 8 gru 2017, o 20:51

whatsername pisze:Kuuurczę, tak wracam pomału na to forum, przedzieram się z wielkim trudem przez gąszcz nieprzeczytanych postów i ze smutkiem zauważam, że ten zbanowany, tamta już nie wchodzi, jeszcze ktoś usunął konto… Po czym docieram do Mariana, a Marian… jest! :D I całe szczęście, bo Mariana zawsze z przyjemnością mi się czytało.
Ja lubię Twoje teksty. Nie głosisz prawd objawionych, nie moralizujesz, piszesz prosto, poprawnie i z polotem – mnie absolutnie niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Wybierasz ciekawe fragmenty ze swojego życia (bo domyślam się, że sporo w Twoich tekstach autobiografii, prawda? Swoją drogą – jakbyś miał to określić procentowo, jaki wtedy byłby stosunek prawdy do fikcji?), które z perspektywy czasu są sympatyczne w odbiorze i przy których miejscami nie sposób się nie uśmiechnąć. :)
Nie wie pan? Puszkin był rosyjski, a Stalin sowiecki. Taka to różnica. <3 Niby takie proste, ale za to jakie mądre! :D
Pozdrawiam cieplutko. :renifer:

Dziękuję Ci za wizytę i miły komentarz.
Ile procentowo jest moich przeżyć, a ile fikcji?
Nie zastanawiałem się nad tym, ale w każdym kawałku jest coś z mojego życia - czasem tylko drobny motywik, a czasem całość.
Pozdrawiam. :smile:

Wróć do „Proza obyczajowa”