Dieta i Mikołajki

Okruchy realizmu. Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Dieta i Mikołajki

Post#1 » 6 gru 2017, o 20:57

Weekend jak zwykle skończył się stanowczo za szybko i nadszedł znienawidzony przez wszystkich poniedziałek. Jednak tym razem trochę mniej niesympatyczny, niż zazwyczaj, bo mikołajkowy. Dzieci cieszyły się na buty i skarpety wypchane słodkościami, dorośli też wręczali sobie drobne słodkie upominki.
Tylko Ania była niezadowolona, jakby na przekór świętu. Tradycyjnie, postanowiła zacząć dietę od poniedziałku, obiecując sobie, że tym razem wytrwa w postanowieniu. Trzymała się dzielnie cały dzień i może nawet dałaby radę do wtorku, gdyby ostatnia pacjentka nie zaproponowała jej czekolady. No trudno - westchnęła, zamykając na klucz gabinet dietetyczny - na szczęście mam jeszcze sześć miesięcy, żeby wyrobić sobie letnią formę!
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Dieta i Mikołajki

Post#2 » 7 gru 2017, o 01:01

Aż zwątpiłam, czy dziś na pewno środa, nie poniedziałek... :D
Bardzo urocze i zabawne drabble. Przyjemne, nieco ironiczne (bo kto z nas nie zaczynał czegoś kilkukrotnie od jutra, od poniedziałku, przyszłego miesiąca, następnego roku...), a mimo wszystko wesołe. :D

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Dieta i Mikołajki

Post#3 » 9 gru 2017, o 10:39

A mnie ten gabinet dietetyczny nie pasuje... Wiem, że wszyscy jesteśmy ludźmi i tak dalej, ale nie bardzo przemawia do mnie dietetyczka potrzebująca diety.
Poza tym zawsze myślałam, że w gabinecie dietetycznym są klienci, a nie pacjenci :kuku: Kurczę, jesteś pewna, że to nie miał być gabinet dentystyczny? :D

Awatar użytkownika
Karen

Dieta i Mikołajki

Post#4 » 9 gru 2017, o 15:22

Nie, Echo. Nie miał być xD
Btw moja przyjaciółka była u grubej dietetyczki, więc i takie kwiatki się zdarzają.
Btw, dietetyka to kierunek medyczny też poniekąd (u nas na gumedzie jest), więc chyba to czy to pacjent czy klient zależy od interpretacji :D
Btw dużo osób też sądzi, że stomatolodzy mają klientów, patrząc przez pryzmat tego, jak drogie są ich niektóre usługi xD
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
Briala
lekki sztylet
lekki sztylet

Dieta i Mikołajki

Post#5 » 9 gru 2017, o 16:43

A ja tam opcję z dietetyczką i dietą od jutra kupuję. Ktoś może potrafić ułożyć innym dietę, ale samemu nie posiadać odpowiednio silnej woli, żeby w takiej diecie wytrwać. Poza tym to taka urocza ironia w tym drabble. :P

Wróć do „Proza obyczajowa”