Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

Pojedynek nr 9: Camenne vs Lira

Wyzwij lub zostań wyzwany do literackiego pojedynku.

Głosuję na

Czas głosowania minął 5 wrz 2015, o 23:10

Zestaw A
6
75%
Zestaw B
2
25%

Liczba głosów: 8

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Pojedynek nr 9: Camenne vs Lira

Post#11 » 6 wrz 2015, o 19:41

Dzięki za pojedynek, Cam, mam nadzieję, że zmierzymy się ponownie. :D Podpinam się bezczelnie pod podziękowania za lekturę, głosy i komentarze. :serce:

Echolalia pisze:
jednak nawet on wie, że wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki jest niemądre

Nie tyle niemądre, co niemożliwe. Rozumienie tego powiedzenia jako robienie czegoś po raz drugi jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Hm... co prawda Doktor jest Władcą Czasu, więc mogłaś użyć ten zwrot poprawnie, ale to jednak nawet on wie wtedy nie powinno się raczej pojawić.

Tak, właśnie w to celowałam: Doktor wie, że robi źle (głównie dlatego, że Władcy Czasu mają nawet na ten temat prawa), ale i tak radośnie ten błąd popełnia, bo przecież chociaż nigdy nie powinien trafiać w to samo miejsce dwa razy, notorycznie wpada na swe inne wcielenia. :P Ale fakt, brzmi to trochę inaczej niż zamierzałam, muszę nad tym zdaniem jeszcze pomyśleć, dziękuję za wytknięcie.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Wróć do „Pojedynki”