Dziennik Beh

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Dziennik Beh

Post#1 » 16 lip 2017, o 10:38

To może i ja się podzielę swoim pomysłem. :mrgreen:
Ostatnio chodzi mi po głowie myśl, aby napisać jakieś dłuższe "dzieło" na temat czasów minionych. Na celowniku mam na razie dwudziestolecie międzywojenne lub czasy na krótko przed drugą wojną światową. Pomysł się dopiero wykluwa, ale mam nadzieję, że wreszcie się skrystalizuje.
Zarys fabuły dotyczy na razie losów pewnej niemieckiej (lub polskiej) rodziny, która boryka się z problemami finansowymi, a jeden z jej członków staje przed trudnym z powodu swych przekonań politycznych wyborem. Albo zostanie konfidentem NSDAP, albo grozi mu śmierć.
Nie wiem jednak, czy pomysł ten ma historyczną rację bytu i będę wdzięczna za każdą pomocną dłoń.
Kłaniam się nisko,
Beh
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Dziennik Beh

Post#2 » 16 lip 2017, o 13:22

Nie wiem jednak, czy pomysł ten ma historyczną rację bytu

Ma, pod warunkiem, że przekopiesz się przez kilka archiwów i przestudiujesz co najmniej kilkadziesiąt odpowiednich publikacji.

Awatar użytkownika
Grafoman
Pędzipióro

Dziennik Beh

Post#3 » 16 lip 2017, o 13:58

Gorgi ma rację, pisanie tasiemca to ciągły research.
Powodzenia życzę!
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Dziennik Beh

Post#4 » 16 lip 2017, o 14:00

Toście mnie pocieszyli... :) Ale ponoć pisanie czegoś, do czego trzeba się przyłożyć, rozwija samodyscyplinę, więc chętnie spróbuję coś naszkicować. Jak nie wyjdzie, to trudno. :)
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Wróć do „Dziennik literacki”