Wydawanie

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
Jack Doluoz
Zdobywca Artefaktu 2012

Gdzie wydać?

Post#11 » 29 sie 2013, o 10:52

Camenne pisze:W jakim wydawnictwie chcielibyście wydać powieść?

Noir Sur Blanc. Albo Czarne

corto

Gdzie wydać?

Post#12 » 5 gru 2013, o 12:14

A słyszeliście może o pomyśle wydania książki przy pomocy społeczności, a mianowicie crowdfundingu? Każdy może sfinansować ciekawy projekt, za co zostanie nagrodzony, a do takich ciekawych projektów można zaliczyć m.in. zbieranie pieniędzy na materiały niezbędne do wydania książki. Na portalu Polakpotrafi trójka przyjaciół dąży do wydania niezwykłego przewodnika kulinarnego "Gruziński Smak" (http://polakpotrafi.pl/gruzja). Jeżeli interesujecie się podróżami, kulinariami albo po prostu Gruzją i chcecie ją poznać z nieco innej strony, to też możecie dołożyć swoją cegiełkę. I czy w ogóle Waszym zdaniem takie projekty mają szansę powodzenia?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Gdzie wydać?

Post#13 » 6 gru 2013, o 12:01

Crowfunding to ciekawa sprawa, podoba mi się jako inicjatywa, ale szczerze powiedziawszy nie do końca widzę to do wydawania każdego typu literatury - w przypadku beletrystyki raczej nic się w ten sposób nie zdziała. Przewodniki kulinarne i inne już pod crowfunding wydają się sensowniejsze, choć pytanie, czy kwoty typu kilkanaście tysięcy nie okażą się zaporowe ;) Niemniej - koncept fajny.

Awatar użytkownika
Camenne

Gdzie wydać?

Post#14 » 3 mar 2014, o 12:55

Ostatnimi czasy nieco interesowałam się tematem RADWANu i za każdym razem, gdy widzę tę nazwę i mówienie, że można tam wydać swoją książkę, widzę dziesiątki narzekań, słowa o pozwach i niewywiązywaniu się z umów. Jeżeli więc chodzi o to wydawnictwo, które w niektórych kręgach było aż utopijne, bo przecież otwarte na każdego, kto własnym sumptem chce wydać choćby i nastoletnią pisaninę, sprawa opinii "wyklarowała" na niekorzyść wydawnictwa ;) Wystarczy zerknąć na ich fanpejdż, by zobaczyć pod każdym wpisem dziesiątki niezadowolonych autorów. W sporej części sytuacji zamówione książki nigdy nie zostają wydrukowane, więc... hm, tak to wygląda.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Gdzie wydać?

Post#15 » 4 mar 2014, o 10:07

Pamiętam, jak temat tego wydawnictwa pojawił się z dobre 4-5 lat temu, gdy siedziało się na mylogu i była to nowość dla każdego, kto miał ambicję na wydanie swojego blogowego, autorskiego opowiadania w papierze. Nie przeglądałam ich fanpejdża, jednak mogę wyobrazić sobie, co tam musi się dziać.
Dla mnie od samego początku ta idea była błędna i jedynie maszynką do zarabiania pieniędzy dla wydawców (o ile dobrze pamiętam warunki umowy, gdzie za niesprzedanie minimalnej ilości egzemplarzy, trzeba było pokryć z własnej kieszeni?).
Po prostu robię za zły charakter.

2memo
scyzoryk
scyzoryk

Wydawanie

Post#16 » 17 lip 2015, o 11:47

Chciałbym, aby ludzie mnie kupowali, ale wolałbym się nie sprzedawać. : )

E&P
scyzoryk
scyzoryk

Wydawanie

Post#17 » 19 lip 2015, o 12:27

Zawsze będzie tak , jak z każda firmą że jednym się podoba ta a druga tamta. Jak z każdym towarem, również pijar robi swoje. Trzeba samemu zobaczyć, skontaktować się z danym wydawnictwem . Też uważam że nie ma co wytykać palcami kto jest lepszy a kto gorszy .Pozdrowienia dla piszących <ok>

Awatar użytkownika
Camenne

Wydawanie

Post#18 » 8 sie 2015, o 20:41

Przegapiłam wcześniej ten post. Ważna sprawa - przed reklamowaniem się po forach dobrze byłoby uporządkować treści umieszczone na stronie, bo ten ogrom błędów nie świadczy dobrze o wydawnictwie. Pal nawet licho o wygląd strony, ale kto weźmie na poważnie ofertę wydawnictwa, które nie umie zabrać o poprawność na swojej stronie-wizytówce?
Ale wygląda na to, że przynajmniej nie vanity press, a na to się zapowiadało.

Wróć do „O wydawaniu”