Jak & gdzie skutecznie szukać wydawnictw

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
Aff
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 19 wrz 2013, o 13:27

Witajcie,

Po długich zmaganiach udało mu się wreszcie napisać książkę i teraz czeka mnie żmudny proces szukania wydawnictwa. Dowiedziałem się z różnych źródeł, że te małe wydawnictwa ciężko znaleźć w sieci, duże natomiast - znacznie łatwiej, aczkolwiek szukając w google znalazłem tylko 2, zainteresowanych wydawaniem powieści. Stąd moje pytania, które wyglądają następująco.

1. Gdzie dokładnie szukać wydawnictw (dotychczas szukałem jedynie w google).
2. W jaki sposób ich szukać (wpisywałem w google frazy, jakie tylko przychodziły mi na myśl - czyli - "jak wydać książkę", "Wydawnictwa", "Chcę wydać książkę"

Będę wdzięczny za wasze odpowiedzi ;)

PS. Dodam również, iż interesuje mnie wydanie książki, które sfinansuje wydawnictwo.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#2 » 19 wrz 2013, o 13:28

Wydaje mi się, że najprościej po prostu spojrzeć na półkę i zadecydować, które z książek na niej są najbliższe tematycznie do Twojej powieści i wtedy sprawdzać to konkretne wydawnictwo. Przez wyszukiwanie wydawnictwo z pewnością znajdziesz sporo na google, ale ciężko stwierdzić, czy będą zainteresowani, jeżeli nie znasz ich aktualnej oferty.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 19 wrz 2013, o 13:39

Gdzie szukać? To jest dobre pytanie, bo faktycznie nie zawsze każde wydawnictwo można łatwo wyszukać w sieci, zwłaszcza te mniejsze. Zresztą wydaje mi się, że lepiej poszperać po forach literackich niż skupiać się na googlu, bo przy okazji można się natknąć na opinie osób wydających. Inne sposoby... chwilowo nie mam pomysłu. Przejrzeć półkę w księgarni? Przewertować kilka książek, ocenić tematykę, druk, okładki.

Poza tym ważny jest gatunek powieści, target etc. O czym piszesz? To na pewno pomogłoby zawęzić krąg poszukiwanych ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Aff
scyzoryk
scyzoryk

Post#4 » 19 wrz 2013, o 23:06

Dzięki wielkie za wasze odpowiedzi, nie spodziewałem się iż tak szybko się one pojawią. Ten pomysł z przejrzeniem półki w księgarni jest super! Właśnie o coś takiego mi chodziło. Dziękuję bardzo ;)

Książka którą pisze jest o pogoni za miłością życia, docelowo pisana dla młodych aczkolwiek dorosłych ludzi obu płci, wierzących jeszcze w prawdziwą miłość ;). Takie przynajmniej miałem założenie, pisząc, ale znając życie popełniłem masę błędów.

Pozdrawiam, A.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 20 wrz 2013, o 11:34

Jeżeli powieść dla młodych, to może Egmont i Akapit Press? ;)
Niestety bardziej orientuję się w wydawnictwach publikujących fantastykę, nie prozę obyczajową, więc więcej Ci nie podpowiem... Można też przejrzeć oferty np. Otwartego, repliki, Czarnego, ale nie wiem, czy wszystkie obecnie przyjmują debiuty.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Aff
scyzoryk
scyzoryk

Post#6 » 23 wrz 2013, o 12:19

Dzięki serdeczne za odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#7 » 20 paź 2013, o 11:52

Aff, a czy rozważałeś formę e-booka?

Aff
scyzoryk
scyzoryk

Post#8 » 22 paź 2013, o 18:47

Rozważałem, ale po zapoznaniu się na jak OGROMNYM poziomie stoi komputerowe piractwo, chociażby na chomikuj, stwierdziłem że wolę wydać w wersji papierowej, pomimo że ciężko na tym zarobić ;)

Wróć do „O wydawaniu”