Pytanie o wydawnictwo

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
Aff
scyzoryk
scyzoryk

Pytanie o wydawnictwo

Post#1 » 15 paź 2013, o 17:59

Witam serdecznie,

Dostałem dzisiaj pozytywną odpowiedź od wydawnictwa w sprawie mojej powieści. Moją euforię studzi fakt, iż zwykle gdy idzie nam w życiu dobrze, to prędzej czy później napotykamy się na "haczyk".

Do rzeczy : Dostałem odpowiedź od wydawnictwa Novae Res. W której piszą, że mogą ją wydać współfinansując proces wydawniczy.

Czy Novae Res (http://novaeres.pl/) jest dobrym wydawnictwem, z którym warto współpracować? Czy jest może coś, o czym powinienem wiedzieć, jeśli zamierzam wydać u nich książkę?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedź, A. ;)

PS.2 - Jakie inne wydawnictwa polecacie, jeśli chodzi o wydanie powieści dla dorosłych?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Pytanie o wydawnictwo

Post#2 » 17 paź 2013, o 19:17

Na przyszłość podepnij się pod jakiś zbiorczy temat o wydawnictwach z takimi sprawami, zwłaszcza, że kilka słów o Novae Res tu padło :)

Czy warto - nie sprawdzałam na własnej skórze i nie sprawdziłabym. Najkrócej i najdosadniej mówiąc - czego można oczekiwać po wydawcy, który nie podejmuje się wydania książki własnym kosztem, zrzucając to na autora, bez żadnego wkładu własnego? Nie spodziewałabym się wiele, nakłady nie są duże, dystrybucja niewielka, promocję musi sobie zrobić co najwyżej autor.
Czekałabym na odpowiedź wydawnictwa, które chciałoby pokryć koszta.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „O wydawaniu”