Stała cena książek?

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
Ewelina

Stała cena książek?

Post#31 » 18 mar 2017, o 20:38

Lubię udawać się do tzw. regałów taniej książki w supermarketach- ceny schodzą nawet do 7 złotych. Czuję się wtedy jak szalony wędkarz - mam nadzieję upolować coś ciekawego za niską cenę - i często mi się to udaje. To nawet moje hobby. Godzinami grzebię w stertach książek z przed dwóch, trzech lat, ale wybór jest naprawdę duży, a na dodatek towarzyszy mi adrenalinka pt. "co to dzisiaj mi się uda wyhaczyć?" :D
Kiedyś minęły mnie jakieś dwie paniusie i na głos, niby to przypadkiem rzuciły: "Tania książka, tak jak tanie mięso, tylko dla psów."
A ja uważam, że wręcz przeciwnie - tania książka to gratka dla zapaleńców łowiectwa i żadne zwierzątko nie ucierpi - same zalety :D

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Stała cena książek?

Post#32 » 18 mar 2017, o 22:17

Zaczęło się, ja to przetelewidziałem :kuku: Wydawnictwa zaczęły już kombinować, oto książki "po przejściach" (czytać: nie kupione w Matrasie i zwrócone do wydawnictwa)
https://madbooks.pl/prosze-znajdz-dla-m ... ojej-polce
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Stała cena książek?

Post#33 » 18 mar 2017, o 22:36

Cudne :D
Swoją drogą dziwne, że takie "powystawowe" książki sprzedają jako egzemplarze drugiej jakości za 1/3 ceny, bo przecież prawdopodobnie prawie każda książka, jaką kupujemy w empiku/matrasie/innej sieci, była już wcześniej przez kogoś zmacana i przewertowana.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Stała cena książek?

Post#34 » 18 mar 2017, o 22:43

Jakimś cudem zauważyłem plusy tej ustawy, zapłaciłem 35,49 zł za cztery książki, wraz z dostawą. :twisted: Jestem szczęśliwym człowiekiem.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne

Stała cena książek?

Post#35 » 18 mar 2017, o 22:52

Ta ustawa jeszcze nie weszła i oby się to nie stało, więc to chyba nie to. Dlatego tak mnie dziwi tak duża obniżka, niektórych książek mają po kilkadziesiąt egzemplarzy i każdy sprzedają po 7-9 złociszy. To nie jest typowe :D

Swoją drogą podobną promocję miał parę dni temu Znak, 3 książki za 28 zł.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Ewelina

Stała cena książek?

Post#36 » 20 mar 2017, o 00:11

Znalazłam bardzo trafny filmik. Te dziewczyny naprawdę świetnie tłumaczą skutki, jakie ta chorrrrra(!) ustawa spowoduje.
Uderzają w czytelników, wydawców, a także tych, którzy chcą zadebiutować. Podpisujcie petycję.

https://www.youtube.com/watch?v=eeujSScV_Bo

Wróć do „O wydawaniu”