Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

Nasze sukcesy na papierze

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#11 » 24 sie 2015, o 12:38

Moim sukcesem jest zajęcie trzeciego miejsca w Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” (uf, musiałam skopiować nazwę, bo sama bym tego nie napisała XD). Brałam udział w trzeciej gimnazjum, a po prawie trzech latach została wydana książka, w której znajdowały się wszystkie prace, które zwyciężyły. Naturalnie zero korzyści z tego płynących, ale to uczucie: "kurde, wydrukowali mnie!" - bezcenne :D
Dodam tylko, że większość prac, jak nie wszystkie, to jakieś referaty, wywiady itd., natomiast moja była opowiadaniem ;)

Hanna Greń
Wydany pisarz

Post#12 » 8 sty 2016, o 18:31

"Cynamonowe dziewczyny" czyli powieść publikowana na tym forum jako "Yellowknifer". Premiera 19 stycznia 2016
https://www.facebook.com/WydawnictwoRep ... 92/?type=3
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#13 » 9 sty 2016, o 23:02

Gratulacje, Haniu :) A jaki smaczny tytuł, mnie o wiele bardziej się podoba niż "Yellowknifer".

Hanna Greń
Wydany pisarz

Post#14 » 9 sty 2016, o 23:26

Echolalia pisze:Gratulacje, Haniu :) A jaki smaczny tytuł, mnie o wiele bardziej się podoba niż "Yellowknifer".

Dziękuję pięknie. ciągle jeszcze nie mogę uwierzyć :roll:
Tytuł nie jest moją zasługą. Po raz pierwszy nie umiałam żadnego wymyślić, dlatego posługiwałam się roboczym. Ten apetyczny zawdzięczam zespołowi Repliki.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Post#15 » 3 kwie 2016, o 13:05

Hanna, wielkie gratulacje! W wolnej chwili z ciekawością spojrzę, o czym jest Twoja książka. Pewnie każdy z nas tutaj troszeczkę Ci może pozazdrościć, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. :)
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#16 » 3 kwie 2016, o 13:11

Do Hanna Greń
A całość publikowałaś?Nie mieli ale? Kurde, też bym chętnie opublikowała swoją tutaj, żeby otrzymać opinie.

Hanna Greń
Wydany pisarz

Post#17 » 3 kwie 2016, o 13:53

Anna Nazabi, nie publikowałam całości. Kilka rozdziałów, co do których miałam wątpliwości. Uwagi bardzo pomogły.
Potem publikowałam początek nowej powieści, nie byłam bowiem pewna, czy wystarczająco zachęci do przeczytania.
Uwzględniłam sugestie, wysłałam do wydawnictwa i PRZYJĘLI. :lol: Będzie trzecia w papierze! :-D
Jedyne zastrzeżenie, to nie publikować po podpisaniu umowy.
Karen, dziękuję bardzo. <3 Nadmienię, że co jakiś czas podchodzę do półki i głaszczę okładkę.
A maila z Repliki, informującego, że przyjmują następny tekst, czytałam już chyba z milion razy. :P
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#18 » 3 kwie 2016, o 14:05

Kurde, muszę wysłać do tej Repliki. Wysyłałam głównie do tych wielkich. Ja nie wierzę w za dużą szansę na wydanie przez giganta i tak, bo nie mam bohaterów hetero. A zmieniać nie będę. Takiego wała.(Już miałam taką sugestię).Poza tym nie mogę, bo mi się fabuła sypnie. No więc spróbuję może faktycznie do tych mniejszych wydawców.

Hanna Greń
Wydany pisarz

Post#19 » 3 kwie 2016, o 14:06

Niczego nie zmieniaj. To jakiś idiotyzm, co się ostatnio wyrabia. Jesteś kolejną osoba, którym kazano zmienić bohaterów na hetero. Strażnicy pseudo moralności jacyś.
Wielcy wydają zagranicznych i polskich-wielkich. A żeby zaistnieć, trzeba spróbować z mniejszymi. Przygotuj sobie dobry konspekt i ślij do mniejszych. Jakby co, pytaj na priv.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#20 » 3 kwie 2016, o 14:08

Dzięki! No właśnie. Ja nie będę rezygnować z mojej wizji. Kurczę i smutno mi czytać, że to częsta praktyka.

Wróć do „O wydawaniu”