Nowy użytkowniku - daj się poznać, przywitaj się!

Proza i Poezja października - plebiscyt na najlepszy tekst miesiąca

Nie wychodząc z domu można wydawać swoje dzieła

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
myartgo
scyzoryk
scyzoryk

Post#11 » 18 maja 2015, o 11:03

Moi drodzy, dziękuję za opinie. Na myartgo.pl można wydawać swoje dzieła za darmo za 0 zł - też można promować swoją twórczość w taki spsoób. MalaK masz absolutną rację - miernota jest największym zagrożeniem dla oferty portalu. Dlatego MalaK zainspirowałaś nas do stworzenia e-wydawnictwa. Ktoś przesyła nam np. swoją książkę my ją sprawdzamy, podpisujemy umowę i sprzedajemy na myartgo.pl. Dopiero nad tym myślę, a czy ktoś z Was może wie jak działa takie cyfrowe wydawnictwo?

Co do książek papierowych - niestety coraz więcej osób czyta książki na smartfonach i to jest trend, który się rozwija. Przyszłość rozwija się w kierunku cyfryzacji. Niestety :(

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#12 » 7 cze 2015, o 22:55

myartgo pisze: Niestety :(

Myślę, że dla waszego wydawnictwa to właśnie stety :-D
Teraz pomysł bardzo mi się podoba, ale mam propozycję
Skupiliście się na pisarzach, chcących w łatwy sposób wydać swoje dzieła.
Ale skupcie się teraz nie na twórcach, bo ci sami was znajdą, ale na potencjalnych odbiorcach
Kto chciałby skorzystać z waszych usług? Dlaczego? Czemu wy a nie jakaś normalna książka.
Musicie się trochę wypromować ;p

Lampart
scyzoryk
scyzoryk

Post#13 » 8 cze 2015, o 22:37

Temat trudny, ale nie bez szans powodzenia. W zeszłym roku stworzyłem bloga, na którym publikowałem własne wypociny. W zasadzie w żaden sposób nie reklamowałem swojej strony tak więc dopiero po roku pojawili się „czytający” i to z zamiarem kupna „zahasłowanych” treści. Kiedy średnio w miesiącu miałem około 4 tys. wyświetleń — nie wiele — jednak była to już stała grupa czytelników — serwer darmowy się zapełnił — postawiłem stronę na własnej domenie, własnym serwerze i zacząłem wszystko od nowa. Od uruchomienia minął miesiąc i jak na razie totalna klapa. Skupienie się na sprawach technicznych, brak nowych tekstów, długi czas uruchamiania, nowy adres, zaowocowało utratą „publiczności". Nie martwię się, bo cel zarobkowy jest dla mnie trzeciorzędny, najbardziej cieszy mnie samo pisanie. W każdym razie; z doświadczenia wiem, że teksty, które nie posiadają fachowej korekty, a jednak mają klimat, potrafią zdobyć wiernych „czytaczy". Wydaje mi się więc, że największą barierą jest fakt, że większość woli czytać „papierowe książki. W Polsce nie są jeszcze tak popularne czytniki, jak np. w stanach gdzie rządzi Amazon. Co do elektronicznego wydawnictwa. Niestety tu już bez korekt się nie obędzie. Aby sprzedawać, trzeba oferować produkt na przynajmniej dobrym poziomie, który będzie się odróżniał choćby od moich darmowych publikacji — pominiesz m.in. zabójczą kwestię reklamacji. Dobrze jest zdobyć prawo do przydzielania numerów ISBN — wbrew pozorom nie jest to trudne i nie wymaga żadnych nakładów finansowych — pomijając rejestrację firmy. Wiem, bo sam posiadam takową możliwość. Korekta książki o objętości około 450 stron to koszt jakieś 2,5 -2,8 tys. zł. Przygotowanie książki do pobrania np. w standardzie EPUB jako e-book to kolejne kilkaset złotych zwłaszcza jak myśli się o zabezpieczeniach — chyba że masz zamiar robić wszystko sam. Nie chcę się rozpisywać zbyt mocno — jak masz pytania, pisz na priv — może coś podpowiem.

Wróć do „O wydawaniu”