Nie wychodząc z domu można wydawać swoje dzieła

Jak, co i gdzie wydać. Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych.
myartgo
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 10 lis 2014, o 00:37

Potrzeba jest matką wynalazków. Ktoś z Was napisał wiersz? Książkę? Trzymacie to na dysku komputera? Żeby wydać trzeba dysponować odpowiednią kwotą a i tak % z zysków ze sprzedaży jest niewielki w wydawnictwie. Jest na to sposób - myartgo.pl - tutaj wrzucacie swoje dzieła, opisujecie je, ustalacie cenę - jak ktoś pobierze plik z Waszym dziełem - zarabiacie. Jest to wirtualne wydawnictwo - które oczywiście polecam. 67% kwoty zarobionej należy do Was - 33% do tego portalu. W żadnym innym wydawnictwie nikt tyle nie otrzyma. Rejestracja i dodawanie plików są darmowe.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#2 » 13 lis 2014, o 22:51

Pomysł uważam za fajny, tylko czy ktoś będzie z tego korzystał?
Przecież dużo dzieł, może być przeciętnych, więc wolę sobie już poczytać jakiś fanik w necie
Z wyjątkiem tego są ludzie, którzy książki lubią czytać na papierze
Mimo wszystko życzę powodzenia dla tej akcji

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 14 lis 2014, o 08:52

Firm oferujących taką usługę jest już pełno, więc to nie do końca nowatorska rzecz. Pytanie, czy ktokolwiek rzeczywiście z tego korzysta, bo póki co nie widziałam, by takie strony cieszyły się zainteresowaniem ze strony czytelników.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

paulala
scyzoryk
scyzoryk

Post#4 » 14 lis 2014, o 16:55

Ciekawe. W sumie kto ma szansę przebić się do dużego wydawnictwa?

myartgo
scyzoryk
scyzoryk

Post#5 » 14 lis 2014, o 23:20

Ja osobiście uwielbiam teksty naniesione na papier, książki papierowe. Znam kilka osób, które czytają książki na smartfonach. Świat staje się coraz mniej czarodziejski. Nic na to nie poradzimy.

Jak ktoś wrzuci swoją książkę w pliku na myartgo.pl - stworzy swój profil, opisze książkę, ustali cenę za pobranie - to już sam fakt tego wygeneruje swego rodzaju portfolio tego autora. Już będzie mógł powiedzieć że wydał książkę. Ile osób trzyma swoje dzieła na dyskach komputerów? Wielu z nich nigdy nic z tym nie zrobi. Teraz jest szansa. A niewidzialna ręka rynku załatwi wszystko. Jak czyjaś praca będzie nieciekawa - ludzie zweryfikują.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#6 » 5 gru 2014, o 18:07

Wydawnictwo to chyba za dużo powiedziane... Gdzie jakaś reklama, korekta? Nie wspomnę już o tym, że zakup książki, która nie przeszła korekty, nie jest zbyt kuszący.

myartgo pisze:Jak ktoś wrzuci swoją książkę w pliku na myartgo.pl - stworzy swój profil, opisze książkę, ustali cenę za pobranie - to już sam fakt tego wygeneruje swego rodzaju portfolio tego autora. Już będzie mógł powiedzieć że wydał książkę.

No już nie przesadzajmy...

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#7 » 18 lut 2015, o 00:11

Selfpubl jest jak chodzenie na dziwki, czyli niby seks jest, ale większa frajda jak sam wyrwiesz.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Cyjanek
scyzoryk
scyzoryk

Post#8 » 20 lut 2015, o 21:14

Pomysł sam w sobie jest ok, ale ja bym widział to inaczej. Po parę groszy za wiersz który się spodoba, płatne smsem(?) kartą(?), można podbić do kilku cen jeśli komuś spodoba się bardzo spodoba, oczywiście wszystkie wiersze jawne, ja w ciemno i myślę, inni, też nie kupią.

Dzięki,

jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk

Post#9 » 1 mar 2015, o 00:33

Sam pomysł jest bardzo dobry.
Nie wiem jednak czy będzie się to opłacało, i czy nie lepiej wydać tego w fizycznej formie

MalaK
scyzoryk
scyzoryk

Post#10 » 30 mar 2015, o 16:57

Widziałam już kiedyś coś takiego, ale mnie nie przekonało. Ja i pewnie wiele innych osób woli czytać książki w formie papierowej, czuć zapach książki. Jednak to nie jest najważniejszy powód. Zdecydowanie ważniejsze jest to, że nie będę kupować byle czego, a w takim wypadku prawdopodobnie większość to byle co. Jeżeli każdy może sobie ot tak wrzucić książkę, większość pewnie bez żadnej korekty, to czy jest sens, aby płacić za czytanie tego? Jest wiele stron/blogów w Internecie, gdzie ludzie publikują swoje wypociny i często można znaleźć tam coś wartego uwagi i czytać za darmo. Dlaczego więc ludzie mieliby wydawać pieniądze, aby wirtualnie kupić coś o wątpliwej jakości? Gdyby strona polegałaby na tym, że ktoś to wcześniej sprawdza i ocenia, czy warto to publikować, wtedy pewnie i zainteresowanie ludzi taką stroną byłoby większe.
Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili.

Wróć do „O wydawaniu”