Schwytany (miniatura)

Okruchy realizmu. Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Szkatuła
scyzoryk
scyzoryk

Schwytany (miniatura)

Post#1 » 28 cze 2017, o 02:10

Schwytany

Wczoraj, może cztery dni temu, chuj wie w którym rozwijającym się mieście, pił wódkę pewien charakterystyczny gość. Krótki jego włos, gładki jego ryj, czarny koszul, granatowy jeans, a wokół gęsty indywidualizm, powtarzalny styl.

­ - Tak? ­- zapytał gościa barman,
­ - Dwa dwa pięć – odpowiedział gość i opuścił w końcu kielon na bar.

Podano.
Jebnął jednego. Przewinął obrazek różnorakich, do połowy pustych flaszek na gifa parkietu wypełnionego rozradowanymi, wygłupiającymi się dziewczętami, pląsającymi do taktu: ucy, ucy, bang, bang, ucy, ucy, bang i lustrującymi ukradkiem samcze legowiska przepełnione przetrwonieniem. Trzy atrakcyjne tancerki w swej grupowej choreografii zdmuchują całusy i adresują je do błyskającego cuda na kiju.

Jebnął drugiego. Wstaje ze stołka, zmierza pod filar koło konsolety. Ucy, ucy, bang, (wystawia palec w kierunku nieba) bang, ucy, ucy, (przekierował go do piekła) bang. Poniósł go rytm, widział tylko pulsujący, rozświetlony dym.

- „Pierdole” ­- zaprotestowała jego myśl.

Otworzył drzwi, położył spać, nie śnił, otarł oczy, woda w wir i przed kompem, aż do teraz, dalej robił nic.

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Schwytany (miniatura)

Post#2 » 28 cze 2017, o 09:05

Niestandardowe, ciekawie napisane, ocierające się o prozę poetycką. Pomimo, że nie lubię wulgaryzmów, jednak użyłeś ich nadzwyczaj umiejętnie i muszę powiedzieć, że podobało się.

Szkatuła
scyzoryk
scyzoryk

Schwytany (miniatura)

Post#3 » 28 cze 2017, o 11:09

Dzięki, Gorgiaszu. Które swoje dzieło polecasz? Ponad dwa lata temu czytałem 'Koniec świata' i przypadł mi do gustu.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Schwytany (miniatura)

Post#4 » 28 cze 2017, o 20:23

Które swoje dzieło polecasz?

Wiesz, mnie trudno powiedzieć. Proponuję wejść w "Użytkownicy", potem Literka G, znaleźć Gorgiasza, kliknąć jego tematy (nie jest ich zbyt dużo, tylko 15) i coś sobie wybrać.

Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Schwytany (miniatura)

Post#5 » 15 lip 2017, o 12:57

Ciekawy teskt, chociaż, podobnie jak Gorgiasz, nie przepadam za wulgaryzmami. Tu jednak były one użyte w sam raz. Podoba mi się także oszczędny, chirurgiczny niemalże styl.
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Szkatuła
scyzoryk
scyzoryk

Schwytany (miniatura)

Post#6 » 16 lip 2017, o 17:23

Dzięki, Beh.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Schwytany (miniatura)

Post#7 » 21 lip 2017, o 00:47

A mi się nie podoba
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Szkatuła
scyzoryk
scyzoryk

Schwytany (miniatura)

Post#8 » 21 lip 2017, o 01:48

Głodzia pisze:A mi się nie podoba

Nie gniewam się, Głodziu. Rozwiniesz swoją ocenę? Będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Schwytany (miniatura)

Post#9 » 21 lip 2017, o 07:42

Ciekawie napisane. Z pomysłem.
Choć przyznam szczerze, że dobrze nie udało mi się wczuć w klimat tekstu.
„Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy!”

Szkatuła
scyzoryk
scyzoryk

Schwytany (miniatura)

Post#10 » 21 lip 2017, o 12:25

Karen pisze:Ciekawie napisane. Z pomysłem.
Choć przyznam szczerze, że dobrze nie udało mi się wczuć w klimat tekstu.

Dzięki, Karen. Postaram się w przyszłości przekształcić pomysł w formę bardziej nakreślającą sytuację i postać.

A tak na marginesie, to "Drugie imię szaleństwa" czytałem już jakiś czas temu i przyznaję, że zaistniało w mojej pamięci.

Wróć do „Proza obyczajowa”